Кулінарні студії української літератури в бібліотеці

2014-12-23

Клубівці обговорюють  тему

23 грудня у читальному залі центральної бібліотеки відбулося чергове засідання клубу шанувальників сучасної української літератури «Читацьке коло», на тему «Кулінарні студії в українській літературі».

Українська література має багату й розкішну кулінарну традицію. Цитатами із найкращого твору зачинателя нового вітчизняного письменства – «Енеїди» Івана Котляревського – і досі щедро ілюструють кулінарні книги. Практично жодний реалістичний роман чи повість ХІХ століття не обходилися без докладних і розлогих описів страв і напоїв, якими українці пригощалися самі й частували гостей. Піонеркою жанру у сучасній вітчизняній прозі можна вважати Марію Матіос, авторку «Фуршету». А ось «Кулінарні фіґлі»є оновленим виданням «Фуршету від Марії Матіос».Це книга кулінарних рецептів, яка написана з гумором і являє собою своєрідну міні-енциклопедію сімейного життя самодостатньої жінки. Нова книга для господині, яка знає, що сміх і смачна кухня можуть підтримати здоровий і бадьорий дух у тілі людини.

Під час засідання кожен з учасників «Читацького кола» презентував власну цікавинку з даної теми. Найвдалішими були: «Смачна сторінка улюбленої книги» та вікторина «Літературна кулінарія, кулінарна література».

Клубівці запропонували низку власних рецептів, навіть порівняли ціни 1976 року, які були занотовані в особистих кулінарних записничках, з сучасними.

Жваво пройшов кулінарний поєдинок «Літературні смаколики», під час якого по кулінарному уривку з твору учасникам потрібно було вгадати автора, продекламувати вірш про будь-яку страву, відгадати низку смачних загадок.

Усі рецепти, які були знайдені у художніх творах, – правдиві, недорогі і розраховані на щоденну сімейну кухню.

І на десерт проведено огляд нових надходжень української літератури.

Клубівці обговорюють тему Клубівці обговорюють тему

Кiлькiсть переглядiв: 247

Коментарi

Новини

Опитування

Чи подобається вам наш сайт

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930