Не маємо права забути

2015-02-28

Виступ Онищука В. у бібліотеці

У матеріалах до Нюрнберзького процесу саме Корюківську трагедію визначено як найбільше масове знищення місцевого мирного населення на окупованих територіях за весь період Другої світової війни.

Близько семи тисяч жителів було розстріляно і спалено живцем…

За час війни назавжди щезло багато корюківських родин: батьки загинули на фронті чи вбиті окупантами, діти не повернулися з німецького рабства. Під час каральної акції у березні 1943 року у пекельному вогні горіли люди цілими сім'ями. В людському роду з'явились прогалини, які вже ніколи не заростуть новими паростями, і тільки прізвища тих родин надовго збереже людська пам'ять.

Наші ангели – душі розстріляних, закатованих, спалених живцем корюківчан підказують згадати ще і ще раз ті події.

Напередодні днів вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії небайдужі містяни зібралися в читальному залі центральної бібліотеки на годину історичної пам’яті «Повік події ті із пам’яті не стерти».

Корюківська трагедія 1943 року – це лише мить в історії Другої світової війни, в історії людства. Але для кожного корюківчанина – це незагоєна рана, яка й досі болить. Це понівечені долі, знищені родини, осиротілі діти, сльози, біль, відчай від неможливості щось змінити і вічна скорбота, вічна пам’ять. Саме пам’ять про минуле повинна спонукати людей до свідомого сприйняття сучасних подій в Україні. Володимир Онищук, голова молодіжної організації «Альтернатива», зазначив, що гірка пам’ять про березневі події 1943 року й досі, стукає в душі молодих поколінь, для яких війна, та Друга світова, – уже далека історія. Але ж у тій історії – наше коріння, через ті бої, біль, втрати і перемоги переплавилися наші гени – щоб не забути, шанувати, передавати нащадкам як заповіт нескореності.

Провідний бібліограф Тетяна Сіренко презентувала виставку-досьє «Корюківки трагічна доля». Присутнім було представлено нові матеріали, оприлюднені Українським інститутом національної пам’яті, статті з періодичних видань за останні роки, літературу, в якій висвітлено цю подію 72-річної давнини. Особливе зацікавлення викликали видання центральної бібліотеки із серії «Минуле у спогадах».

Корюківчани ніколи не забували про трагічні березневі дні 1943 року, адже у братських могилах вічним сном поснули, прийнявши пекельні муки, представники фактично кожного роду…

Пам'ять жертв Корюківської трагедії присутні вшанували хвилиною мовчання.

Продовженням заходу став перегляд документальної кінострічки Національної телекомпанії України «Корюківка,1943. Злочин проти людяності» (автор і режисер Сніжана Потапчук) та художнього фільму «Хлопчик у смугастій піжамі» режисера Марка Хермана за однойменним романом Джона Бойна, в основу якого покладена реальна історія.

Друга світова війна була великою трагедією не лише для українського народу, а і для всього людства. Вуста свідків, які, на щастя, вижили в той страшний час і, зберегли в пам’яті епізоди й картини трагедії, різними кольорами і барвами передають їх нам, наступним поколінням.

Вигадати таке неможливо, його треба пережити, вистраждати, а ще –закріпити у пам'яті тих, кому вдалося уникнути жахів смертельних загроз, щоб пам'ять, немов противірусне щеплення, будила у кожному імунітет проти байдужості, проти того одвічного «якось воно та буде», що робить людей жертвами обставин, з яких, коли постаратися, можна знайти вихід…

Сіренко Т. презентує виставкуВиставка до Дня Корюківської трагедії

Кiлькiсть переглядiв: 191

Коментарi

Новини

Опитування

Чи подобається вам наш сайт

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930