"Березневі полум'яні дні"

2016-03-01

Люди в читальному залі

“Ніхто не забутий, ніщо не забуте” – з гордістю заявляли про минулу світову війну. І справді здавалося, що на цю тему в СРСР сказано все. Жодній іншій події в історії не було присвячено стільки пам’ятників, музеїв, фільмів, пісень. Багато говорилося про героїзм у боротьбі з нацистською окупацію, не менше – про звірства нацистів на окупованих територіях.

Корюківка, Піски, Козари, Кортеліси… Скорботний список населених пунктів, стертих з лиця землі гітлерівцями, включає понад 714 сіл та містечок України. Більш того, коли до кінця було пораховано дані повоєнних обласних архівів, то цифра спалених сіл сягла 1337, а якщо говорити про кількість знищених людей, то вона доходить до 50-ти тисяч, більшість з яких були діти, жінки та старші люди. Ці дані і до сьогодні не відомі більшості.

У переліку відомих у всьому світі найстрашніших злочинів нацистів – таких як знищення чеського села Лідіце чи французького Орадур-сюр-Глан – має бути місце і для української Корюківки.

До дня Корюківської трагедії у бібліотеці відбулися історичні читання «Березневі полум’яні дні» за участю молодшого наукового співробітника Корюківського історичного музею Науменка А. М., учнів 9 класу гімназії, бібліотекарів.

Науменко А. М. розповів про історичний погляд на трагедію, її причини і перебіг подій.

Переглянули відео «Спогади очевидців Корюківської трагедії», згадали письменників і поетів, які писали про трагічні події, читали вірші.

Презентували виставку-шок «Спалені міста і села України».

Приклад Корюківки демонструє масштаби знищення нацистами цивільного населення на українських теренах, показує, що наша країна належить до тих держав, які зазнали найбільших втрат від Третього Райху. Про це маємо пам’ятати в Україні, про це мають знати у світі.

Люди в читальному заліЛюди в читальному заліКнижкова виставка

Кiлькiсть переглядiв: 192

Коментарi

Новини

Опитування

Чи подобається вам наш сайт

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930