Маки пам'яті у бібліотеці

2016-05-06

Люди у бібліотеці

Сьогодні у нашій читальній залі червоніють маки. Тут відбувся творчий майстер-клас з виготовленняемблеми пам'ятного знаку "Мак пам'яті". Ініціатором акції виступила молодіжна громадська організація «Альтернатива». Під керівництвом працівників бібліотеки учасники майстер-класу натхненно поринули у творчий процес. Перш ніж виготовляти квітки, бібліотекар розповіла про мак в українській традиції, яке значення він має, і хто з письменників описував його у творах художньої літератури. Учасники мали змогу передивитися добірку відеороликів, які пояснюють, чому саме квітка маку актуальна та символічна для українців цими травневими днями. На згадку бібліотекарі подарували присутнім пам’ятку «Червоні маки – пам’ять не забута». Далі ознайомилися з цьогорічним інформаційно-просвітницьким проектом Українського інституту національної пам’яті «Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової». У ньому – розповіді про те, які різні були воєнні долі жінок: дружина, мати, медсестра-рятівниця, воїн, підпільниця, військовополонена, остарбайтер, свідок Голокосту, хранителька пам’яті…

Ознайомившись із поданою інформацією, учасники більш усвідомлено підійшли до створення маку. Читачі та відвідувачі бібліотеки за допомогою фетру, ножиць та клею працювали над власними квітками-символами, та навіть створювали декілька, щоб подарувати родичам, друзям й розповісти про традицію носити мак на грудях. За кілька годин майстрам вдалося виготовити кілька десятків стилізованих квіток.

Учасники заходу також навчились виготовляти і закладки-маки у «Книгу пам’яті», на яких напишуть імена полеглих у роки Другої світової війни представників свого роду та земляків.

Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Діти в читальному заліДіти в читальному заліДіти в читальному залі

Кiлькiсть переглядiв: 248

Коментарi

Новини

Опитування

Чи подобається вам наш сайт

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930