Дзвенять "Литаври" над Десною

2016-10-06

Люди в читальному залі

З 22 по 24 вересня на Чернігівщині проходив перший Міжнародний фестиваль інтеграції слова в сучасному арт-просторі «Литаври», який зібрав популярних сучасних письменників із 15 країн світу. На Чернігівщину завітали гості з Македонії, Білорусі, Грузії, Туреччини, Хорватії, Литви, Польщі, Німеччини, Сербії, Вірменії, Кореї, В’єтнаму, Японії, Сирії та Китаю, зокрема відомий прозаїк із Туреччини Бахтіяр Аслан, білоруська письменниця і драматург, автор бестселерів із психології Діана Балико, письменник із Німеччини Бенедикт Дирліч.

Не менш презентабельною є й українська команда — у фестивалі беруть участь Віктор Неборак, Олександр Ірванець, Борис Гуменюк, Дмитро Лазуткін, Наталка Трохим, Сергій Пантюк, Олена Степаненко, Маріанна Кіяновська та багато інших відомих імен. Також у рамках фестивалю виступили популярні гурти The Doox, «Запорозькі тулумбаси», «АртиХатта», «Телері» та інші виконавці.

До фестивалю організатори видали альманах, до якого увійшли твори учасників цьогорічних «Литавр» двома мовами — українською та англійською. Щоб встигнути до фестивалю, довелося залучити багатьох перекладачів, серед яких — навіть волонтери та студенти Ніжинського університету імені Гоголя.

Враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню, забезпечення інтеграції України до європейського простору, 2016 рік було оголошено Роком англійської мови в Україні. Саме завдяки перекладу творів англійською мовою твори учасників фестивалю «Литаври» нестимуть творчість письменників України у світ.

6 жовтня у читальному залі Корюківської центральної районної бібліотеки відбулася презентація альманаху «Литаври». Ініціатором її виступив Віктор Татарин, місцевий письменник, журналіст, учасник фестивалю. Віктор Татарин та Віктор Божок (письменник, журналіст) розповіли про особливості організації і проведення фестивалю у Чернігові та Ніжині, видання альманаху «Литаври».

Відбулося спілкування телефоном із ініціатором фестивалю «Литаври» Тетяною Винник (поетеса, керівник громадської організації з Ніжина «Центр новітніх ініціатив та комунікації»). «Передусім ми прагнемо розвивати культурно-мистецький простір та перетворювати його, інтегрувати слово в інші мистецькі практики — музичне, театральне та візуальне мистецтво. Водночас з’являється потреба доносити світові правдиву інформацію про культуру України та про події на Сході. Ми йдемо з книгою у школи, бібліотеки й вузи, адже якщо ми хочемо у майбутньому бачити розвинену та освічену молодь – її треба виховувати вже сьогодні», – так пояснила ідею і сенс фестивалю та видання альманаху «Литаври» Тетяна Винник.

Присутні користувачі бібліотеки почули лише невелику частину творів учасників фестивалю, які пов’язані з Корюківщиною – живуть, працюють тут, або відвідували Корюківка і презентували тут власні твори. У читальному залі звучали твори Віктора Татарина і Віктора Божка у виконанні авторів, а також Тетяни Винник, Дарки Москаленко, Сергія Пантюка, Володимира Сапона. Переклад англійською мовою, звучав у виконанні Дениса Іваніни (місцевий активіст-еколог) та Людмили Бориско (учениця 10 класу).

Була презентована виставка «Дзвенять «Литаври» над Десною», на ній було представлено альманах «Литаври», статті про фестиваль і деякі книги авторів, твори яких розміщені у альманасі.

Люди в читальному заліКнижкова виставка

Кiлькiсть переглядiв: 301

Коментарi

Новини

Опитування

Чи подобається вам наш сайт

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930