Україні присвячені вірші і доля

2018-01-14

Люди у бібліотеці

У січні Україна відзначає ювілейний День народження свого поета, активіста руху шістдесятників, правозахисника і державного героя Василя Стуса. Під час поетичного альбому «Україні присвячені вірші і доля» бібліотекарі нагадали присутнім найважливіші моменти з біографії митця, перипетії, які пов’язані з уславленням його імені, а також найвідоміші вірші поета. Василь Стус – легендарна постать, якій вдалося реалізувати свій талант за обставин, де інші “гаснуть”, посилаючись на умови. Великий Поет, який піднявся над малим часом. Це була Людина найбільших чеснот, життєвим кредом, якої було “Караюсь, мучусь, але не каюсь”, Людина, яка остерігалась тихо говорити Правду. Присутні мали змогу переглянути відео, присвячене 80-ти річчю від дня народження В.Стуса. Слухачі захоплено відкривали для себе такі факти з життя поета, як те, що замість працювати літератором, він змушений був піти різноробом; те, що радянська влада вважала його особливо небезпечним рецидивістом. Багато з його творів збереглись завдяки товаришам по неволі. Бібліотекарі закликали присутніх знати напам'ять вірші великого поета і берегти їх у серцях, побажали кожному цінити свою національну гідність та бути достойними нащадками Стусової спадщини.

Читачі також мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Любов і боротьба у віршах», де була представлена художня, критична, документальна, історична література з фондів бібліотеки. Окремий розділ виставки присвячено поетичній спадщині В. Сосюри, якого справедливо називають одним із найтонших ліриків української літератури ХХ століття (6 січня відзначали 120 років від дня народження поета). Згадали славнозвісний твір «Любіть Україну», який став причиною безпідставних звинувачень митця у націоналізмі – тільки тому, що автор прагнув осмислити, збагнути справжню суть таких понять, як любов до Батьківщини, патріотизм.

І хоча твори Стуса і Сосюри такі різні, проте і сьогодні в поетичне слово цих видатних митців вслухаються, і це СЛОВО продовжує бути синонімом безкомпромісної правди і безмежної любові до рідної батьківщини.

Люди у бібліотеці

Кiлькiсть переглядiв: 74

Коментарi

Новини

Опитування

Чи подобається вам наш сайт

Календар

Попередня Січень 2019 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031