Юнацтво, сповнене надії, ішло до Крут в січневу ніч

2018-01-25

Люди у бібліотеці

Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Цьогоріч ми відзначаємо 100 років знаменного бою. 25 січня у центральній бібліотеці пройшов День інформації «Юнацтво, сповнене надії, ішло до Крут в січневу ніч». Розпочався він презентацією виставки-реквієму «Крути: дотик болю». На літературно-історичний репортаж «Тут кувалась наша воля» завітали учні міської гімназії. На фактах та спогадах учасників тих подій західдопоміг зрозуміти, яке значення для України має пам'ять про Крути сьогодні. Бібліотекарі наголосили на важливості теми захисту держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних Сил України як запоруки незалежності країни. Було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність.

Інформаційний калейдоскоп «Бій під Крутами: факти проти легенди» відтворив перебіг цієї героїчної й водночас трагічної сторінки в історії українських визвольних змагань. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства.

У радянській історичній літературі бій під Крутами всіляко намагалися замовчувати, проте не можна викреслити із людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя. Про це йшла мова під час бібліографічного огляду літератури з фонду бібліотеки «Крути – бій за майбутнє».

У серцях українців бій під Крутами залишиться фактом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежну Україну.

Люди у бібліотеці

Кiлькiсть переглядiв: 262

Коментарi

Новини

Опитування

Чи подобається вам наш сайт

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031