День інформації «Чорне крило радянської доби»

2018-05-17

Люди в бібліотеці

До Дня пам’яті жертв політичних репресій, який українська громадськість щорічно відзначає в третю неділю травня у центральній бібліотеці пройшов День інформації «Чорне крило радянської доби». У цей день ми згадували кожного, хто став жертвою політичних репресій часів більшовицького режиму, був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Згадували знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів. Під час слайд-розповіді «Широка і світла дорога, яка до Сибіру вела» міські гімназисти дізналися про трагічні сторінки історії України, переглянули відео про Великий терор, що вбив понад 700 тисяч людей. Репресій зазнали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни. Ідуть роки, поступово спадає завіса засекреченості жорстоких справ радянської влади. Тому так важливо донести до молодого покоління ті уроки історії, які має наша країна. Щоб в майбутньому ніколи і ніхто, не повторяв тих страшних помилок минулих років.

У читальному залі відвідувачі мають змогу ознайомитися з виставкою «Так знищували твій народ». Документи, представлені на ній містять численні історичні факти, які допомагають краще уявити масштабність терору радянської влади проти власного народу, її ницість і безкарність.

Протягом дня користувачів бібліотеки знайомили із творчістю письменників України, котрі стали жертвами сталінських репресій. Була понівечена доля мільйонів людей. У атмосфері страху, наклепів, насильства виховувалося ціле покоління.

Наше спільне усвідомлення масштабів трагедії має стати запорукою торжества політики гуманізму, взаєморозуміння і миру. Наш обов’язок – пам’ятати, передавати нащадкам правду про минуле.

Люди в бібліотеціЛюди в бібліотеціЛюди в бібліотеціЛюди в бібліотеці

Кiлькiсть переглядiв: 85

Коментарi

Новини

Опитування

Чи подобається вам наш сайт

Календар

Попередня Січень 2019 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031