Зустріч із Мариною Рябченко

2021-08-06

Люди у бібліотеці

6 серпня відбулася зустріч із нашою землячкою, а нині викладачкою української літератури Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидаткою філологічних наук Мариною Рябченко.

Протягом останніх років до фонду нашої бібліотеки надійшла значна кількість видань про події на Сході країни, серед яких є й чимало подарованих нашою гостею. Отож, насамперед, щиро дякуємо за цінні дарунки та надзвичайно вдячні за можливість спілкування.

Пані Марина є авторкою студентського курсу про малу українську прозу, в тому числі сучасну воєнну. А тому під час зустрічі мова йшла про цей пласт української літератури, її жанрову різноманітність та найцікавіших авторів. Згадали про проєкт #книги_про_війну, авторка якого Ганна Скоріна ретельно відстежує вихід таких видань й складає їхні списки. Загалом це дуже різноманітні книжки, пишуть їх різні люди, серед яких є цивільні письменники, військові, журналісти, волонтери. Ще одна частина - солдати, які ніколи раніше не писали, але війна стала для них поштовхом до творчості. Цікаво було почути думку літературознавця, що на відміну від заідеологізованої радянської сучасна військова проза не цензурована. Там може бути внутрішня цензура через військову таємницю чи якісь етичні погляди автора, але не більше. А взагалі, один із найкращих способів дізнатися про війну - прочитати книгу. Особливо написану людьми, що бачили воєнні дії на власні очі. Така література є нашою сучасною зброєю, адже в ній історичну хроніку й переживання людини важко підробити.

Ми щиро дякуємо пані Марині за чудову атмосферу, цікаву, захопливу, пізнавальну розповідь та неймовірно доступну і легку подачу інформації. Ви робите велику справу, нехай Вам у всьому завжди щастить!!! Бажаємо успіхів, нових звершень, здійснення усіх задумів! Сподіваємось на подальшу співпрацю.

Люди у бібліотеціЛюди у бібліотеціЛюди у бібліотеці

Кiлькiсть переглядiв: 7

Коментарi

Новини

Опитування

Чи подобається вам наш сайт

Календар

Попередня Вересень 2021 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930